HONDA BF 30 hp

HONDA BF 30


Moc 30 hp


Max. prędkość obrotowa (obr/min) BF 30 (5.000 – 6.000)


Cylindry 3 / OHC / rzędowy 6 zaworów


 

 

WIELOLETNI TOWARZYSZ WYPRAW

Rozpiera Cię energia i marzysz o pełnej wyzwań, dynamicznej wodnej wyprawie? Czy może wolałbyś uciec od zgiełku i odpocząć w ciszy i spokoju? Bez względu na to jaką wodną rekreację wybierzesz, silnik BF 30 to świetny kompan, na którym zawsze możesz polegać!

PROFESJONALNA MOC, KTÓREJ NIE USŁYSZYSZ

Silnik BF 30 jest przeznaczony do napędu pontonów i łodzi o optymalnej długości 4 – 5,5 m. Wydajne, niezawodne i ciche, z cyfrowym zapłonem i automatycznym ssaniem, zdobyły serca amatorów wodnej rekreacji, ale największym powodzeniem cieszą się u osób zawodowo związanych z wodą. Wyróżniają się znakomitym stosunkiem mocy do masy, oferując zupełnie nową jakość w tym przedziale. Mają też zwiększoną pojemność skokową i moment obrotowy.

NOWA JAKOŚĆ MOCY

BF 30 to połączenie nowoczesności z intuicyjną obsługą. Większą wydajność i osiągi zawdzięczają nowoczesnej konstrukcji i jakości. Podwyższona o 10% pojemność skokowa zapewnia więcej mocy oraz płaską charakterystykę momentu obrotowego w całym zakresie obrotów. System zapłonu cyfrowego PGM-IG optymalizuje czasy zapłonu, poprawia kulturę i elastyczność pracy silnika, zapewniając równomierne rozwijanie mocy w całym zakresie obrotów oraz łatwy rozruch w każdych warunkach atmosferycznych. Specjalny, rozruchowy układ wzbogacania mieszanki tak dobiera jej skład, by silnik zapalił bez ssania i zawsze niezawodnie. Specjalne, hemisferyczne komory spalania efektywnie wykorzystują najmniejszą ilość paliwa.

JEŚLI WIBRACJE, TO TYLKO OD EMOCJI

Pływając łodzią z BF 30 możesz oddawać swoim pasjom wodnym z dreszczykiem emocji. Ten  silnik jest wyposażony w specjalne poduszki tłumienia drgań o zwiększonej absorpcji. W połączeniu z usztywnieniem podstawy i jarzma mocowania silnika z podwójnym systemem tłumienia drgań, masz gwarancję komfortu sterowania łodzią. Przyjemność pływania zwiększa jeszcze układ podnoszenia i regulacji silnika Power Trim&Tilt.

CZYSTO I CICHO WOKÓŁ

Poszanowanie środowiska naturalnego to jeden z celów, a historia 4-suwowych silników Honda to ponad 50 lat doświadczeń w zakresie ekologii. BF 30 z dużym zapasem spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania RDC w zakresie emisji spalin i hałasu. Możesz zatem pełną piersią wdychać świeże powietrze na łodzi o każdej porze.

WYBIERZ MODEL SILNIKA:

HONDA BF 30

Cylindry

3 / OHC / rzędowy

6 zaworów

Pojemność skokowa

552 cm3

Średnica x skok (mm)

61 x 63

Max. prędkość obrotowa (obr/min)

5.000 – 6.000

Moc max. KM

30

Chłodzenie

wodne

Zasilanie

3 gaźniki z pompą przyspieszającą

Zapłon

PGM-IG

Rozruch

elektryczny

Pojemność zbiornika paliwa

25 litrów

Przełożenie

2.08

Ładowanie akumulatora

10 A

Standard NMEA 2000a

Wysokość pawęży (mm)a

S – 431 / L – 552

Ciężar (kg)

79,5 – 82

Podnoszenie i regulacja

różne wersje