HONDA BF 60 hp

HONDA BF 60


Moc 60 hp


Max. prędkość obrotowa (obr/min) BF 60 (5.000 – 6.000)


Cylindry 3 / OHC / rzędowy 12 zaworów


 

 

KLASA NA WODZIE

Honda BF60 – najlepsze przyspieszenie, najlepsza sterowalność, najniższe zużycie paliwa w swojej klasie. W jego konstrukcji zastosowano opatentowane i sprawdzone  innowacje Honda tj. systemy BLAST i ECO-mo. Układ BLAST zapewnia chwilowy przyrost mocy i momentu obrotowego w trakcie  największego obciążenia silnika przy wychodzeniu łodzi w ślizg lub przy dynamicznym przyspieszaniu.

Drugi, unikalny układ ECO-mo, wkracza do akcji w chwili mniejszego zapotrzebowania na moc, np. gdy łódź jest już w ślizgu lub płynie ze stałą prędkością. Nieobciążony silnik pracuje wtedy na bardzo ubogiej mieszance paliwowo-powietrznej, która wpływa na istotne zmniejszenie zużycia paliwa. Całość współpracuje z układem zapłonu najnowszej generacji PGM-IG oraz systemem PGM-FI, sekwencyjnym wtryskiem paliwa. Sprawdź i przeżyj szaloną wodną przygodę.

MISTRZ W OSIĄGACH

BF 60 zyskał renomę i uznanie klanu wodniaków na całym świecie. Prędkość i przyspieszenie, dynamiczne ślizgi, bezpieczne sterowanie. Na to pracują wszystkie detale konstrukcji, od ergonomicznego kształtu po elementy, jak: kształt przekładni (spodziny) stawiającej niski opór hydrodynamiczny, dużej  płyty kolumny zmniejszającej rozbryzgi wody czy opartej na koncepcji  ograniczenia oporów aerodynamicznych  kształt pokrywy „Honda Premium Compact”. Do tej pory nikt oprócz Honda nie przywiązywał wagi do oporów stawianych przez pokrywę przy prędkości maksymalnej. Dlatego BF 60 oferuje najlepsze parametry w swojej klasie.

WYTRZYMAŁOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ

Wytrzymałość i niezawodność silników serii BF 60 została zwiększona poprzez zastosowanie w paskach rozrządu nowego, wyjątkowo wytrzymałego materiału oraz poprawieniu odporności na korozję (dodatkowa anoda antykorozyjna w płaszczu wodnym bloku silnika).

HARMONIA OBSŁUGI

BF 60 to silnik dla  wymagających – osób oczekujących najwyższej jakości technicznej połączonej z łatwością  i komfortem eksploatacji. Rumpel lub manetka zdalnego sterowania są wyposażone w wyświetlacz kontrolny 4 głównych układów silnika, dzięki czemu „kapitan” jednym zerknięciem oka sprawdza stan silnika 

Silniki BF 60 to pierwsze silniki zaburtowe Honda Marine, które mogą komunikować się z szeregiem morskich urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem standardu komunikacyjnego NMEA 2000. Ten uznany międzynarodowo standard został opracowany przez National Marine Electronic Association (NMEA) i ujednolica protokoły komunikacyjne morskich urządzeń elektronicznych. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku silnika napędzającego łódź morską wyposażoną w echosondę, sonar, radar czy ploter map.

Wielopolowy alternator, który generuje prąd o natężeniu 22 A umożliwia ładowanie akumulatora prądem 17 A. Dzięki temu na pokładzie mamy niezależne źródło zasilania dużej liczby odbiorników.

HARMONIA Z OTOCZENIEM NATURALNYM

Seria silników BF 60, powstała po 40 latach doświadczeń Honda w konstrukcji ekologicznych silników 4-suwowych, są wyjątkowo przyjazne dla otoczenia. Spełniają, z dużym zapasem, najbardziej rygorystyczne normy emisji  RDC (dyrektywy dotyczące jednostek rekreacyjnych), CARB – najsurowsze na świecie normy dopuszczalnych poziomów emisji spalin i substancji szkodliwych oraz wymagania EPA. 

Poziom emitowanego hałasu jest w BF 60 dodatkowo obniżony dzięki zastosowaniu kolektora dolotowego wykonanego z żywic i dużej komory rozprężnej biegu jałowego w kolumnie silnika.

Aż 97% części silnika BF60 nadaje się do recyklingu.

WYBIERZ MODEL SILNIKA:

HONDA BF 60

Cylindry

3 / OHC / rzędowy

12 zaworów

Pojemność skokowa

998 cm3

Średnica x skok (mm)

73 x 79,5

Max. prędkość obrotowa (obr/min)

5.500 – 6.300

Moc max. KM

60

Chłodzenie

wodne

Zasilanie

PGM-FI

Zapłon

PGM-IG

Rozruch

elektryczny

Pojemność zbiornika paliwa

Przełożenie

2.08

Moc alternatora

22 A

Ładowanie akumulatora

17 A

Standard NMEA 2000a

tak

Wysokość pawęży (mm)a

L – 521

Ciężar (kg)

110

Podnoszenie i regulacja

Power Trim & Tilt